Trening ze sztangą a rękawiczki, dlaczego warto kupić rękawiczki treningowe?

Trening ze sztangą a rękawiczki

Na pewno na siłowni widziałeś/aś niejednokrotnie osoby, które wylewając siódme poty nie są w stanie po kilku powtórzeniach utrzymać ciężaru w rękach. Wraz z wysiłkiem dłonie zaczynają się pocić i ślizgać na sztandze. W jaki sposób tego uniknąć? Odpowiedź brzmi rękawiczki treningowe. Trening ze sztangą wiąże się z ogromną pracą mięśni, które mogą wykonywać prawidłowo swoją pracę, gdy są dobrze zabezpieczone. Dłonie i przedramiona mają za zadanie stabilizować chwyt oraz amortyzować przy każdym kontakcie sztangi z ziemią (np. w martwym ciągu). Bardzo niebezpieczne jest podczas treningu ze sztangą wyśliźnięcie się sztangi z rąk i poluzowanie chwytu. Aby uniknąć ryzyka kontuzji dobrym rozwiązaniem są rękawiczki treningowe.

Dlaczego warto kupić rękawiczki treningowe?

Otóż podczas treningu ze sztangą, aby wzmocnić siłę chwytu oraz ustabilizować go warto zainwestować w rękawiczki treningowe. Co najważniejsze dzięki zastosowaniu rękawiczek treningowych podniesiesz jakość swojego treningu ze sztangą, a w konsekwencji poprawisz swoje wyniki siłowe. To dobra inwestycja dla osób, które chcą mieć pewność chwytu oraz stale progresować wchodząc na wyższy poziom swoich możliwości. Trening ze sztangą przestanie być zagrożeniem dla Twojego zdrowia, kiedy za każdym razem, gdy podnosisz ciężar ryzykujesz upuszczeniem sztangi, a w konsekwencji urazem lub kontuzją. Dzięki rękawiczkom treningowym zapewnisz swoim mięśniom i stawom odpowiednią ochronę. Sztanga pod wpływem ciężaru nie wyśliźnie Ci się z rąk. Warto kupić rękawiczki treningowe, ponieważ podniosą również Twoją satysfakcję treningową, ręce nie będą opuchnięte, a naskórek na dłoniach nie zrogowacieje. 

Zwiększ jakość treningu ze sztangą

Rękawiczki treningowe usprawnią Twój zakres ruchu w takich ćwiczeniach jak, martwy ciąg, uginanie przedramion ze sztangą na biceps, uginanie przedramion francuskie na triceps, wiosłowanie ze sztangą, wyciskanie sztangi na ławce, wyciskanie zza głowy, wyciskanie żołnierskie sztangi, czy przysiady ze sztangą. Uniwersalne zastosowanie rękawiczek treningowych przekłada się na możliwość ich wykorzystania w ogromnej ilości ćwiczeń z dużymi ciężarami dla siłowych weteranów, a także dla początkujących adeptów, którzy zaczynając swoją przygodę z siłownią i treningiem siłowym chcą zminimalizować ryzyko kontuzji i czerpać satysfakcję z każdej sesji treningowej. Zakup rękawiczek treningowych to inwestycja w rozwój swoich osiągnięć oraz celów. Dzięki nim zawsze ukończysz każdą serię z pełnym zakresem powtórzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *