Najlepsze białko na początek, jak wybrać dobrą odżywkę białkową?

Odżywki białkowe powstały z myślą, o ludziach, którzy spędzają długie godziny na aktywności fizycznej. Jak wiadomo nie potrzebują oni tylko i wyłącznie zbilansowanej diety, ale także suplementów, by ich mięsnie mogły spokojnie zregenerować się, pomiędzy kolejnymi treningami. Jak więc wybrać odpowiednią odżywkę białkową?.

Jak działa odżywka białkowa?

Głównym zadaniem odżywki białkowej jest nic innego jak uzupełnienie białka w diecie sportowca. Zwykle największe ubytki występują po zakończonym treningu, wtedy też pijemy białko by wstrzelić się w tak zwane okno anaboliczne. Jest to także sposób na wzbogacenie diety ubogiej w proteiny. Nigdy jednak nie powinniśmy stosować odżywki białkowej jako zwykłego posiłku. Zwykle energia niezbędna do strawienia jednego białka, będzie większa niż ta która jest z niego uwalniana. Białku przypisuje się też właściwości termogeniczne, co znacznie wpływa na przyspieszenie metabolizmu. Białko wspiera też początkujących sportowców, dostarczając do ich mięśni odpowiednią ilość budulca.

Jak wybrać dobrą odżywkę białkowa?

Podczas wyboru swojej pierwszej odżywki białkowej szczególną uwagę musimy zwrócić na:

  • czas jej przyjmowania- są odżywki zarówno przyjmowane po jak i przed treningiem, znajdziemy także odżywki uniwersalne.
  • skład danej odżywki białkowej- nie powinna ona zawierać mało wartościowych białek roślinnych. Koncentracja protein i węglowodanów powinna być optymalnie wysoka.
  • zastosowane w odżywkach substancje aromatyzujące i inne barwniki- czasami stosowany jest aspartam, który nie jest przyjaznym sportowcom słodzikiem. Zwracajmy więc uwagę na naturalne aromaty i barwniki jak np. stewia.
  • opinie o produkcie- warto przed zakupem dokonać researchu i zapoznać się z opiniami innych sportowców, pomoże to nam w doborze odpowiedniej odżywki.
  • relację jakości do ceny jak i cenę- zwykle ciężko nam ocenić czy cena idzie w parze z jakością. Jednak możemy porównać zwartość protein i pochodzenie barwników czy aromatów, a na tej podstawie wyrobić sobie odpowiednie zdanie.

Najlepsze białko na początek- podsumowanie

Wybór odpowiedniej odżywki na początek nie będzie łatwy. Warto więc poświęcić czas i zebrać niezbędne informacje. Najważniejsze staje się kryterium czasu jej przyjmowania. Jednak niektórzy większą uwagę zwrócą na walory smakowe, a inni zaś na rozpuszczalność. Nie chodzi więc o to, by przyjmować białko które słabo rozpuszcza się w wodzie i najzwyczajniej w świecie nam nie smakuje. Dobierzmy ja zatem do indywidualnych potrzeb i jak najlepszego składu.

Sprawdź ranking najlepszych białek na https://hiperceny.pl/ranking-top-10-najlepsze-bialko/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *