Jak szybko wyrzeźbić pośladki? Sprawdzone ćwiczenia i dieta

Tak jakoś się przyjęło że podobno wygląd nie ma znaczenia, ale nie do końca tak jest, ponieważ kiedy nie znamy kogoś to najczęściej oceniamy go po wyglądzie. Nie chodzi tutaj o robienie z siebie tak zwanej lali czy modelki tylko o zadbanie o siebie. Kobiety z sylwetkami w kształcie klepsydry z dużym biustem i krągłymi biodrami będzie miała większe szanse że ktoś zagada do niej. Biustu ćwiczeniami nie da się powiększyć da się go tylko uwidocznić i poprawić jego jakość. Przy okazji tego typu treningu nie ingerujemy tylko w wygląd naszych pośladków, ale możemy też spłaszczyć nieco brzuch i wysmuklić uda. 

Dieta przy ćwiczeniach na pośladki 

W pierwszej kolejności powinniśmy zrezygnować z fast-foodów czyli tłustego mięsa, białego pieczywa oraz słodyczy, a jeść produkty bogate w zdrowe składniki odżywcze np. dużo warzyw i owoców chudy nabiał oraz mięso, morskie ryby, a olej możemy zamienić na oliwę. Powinniśmy oczyszczać też nasz organizm z toksyn spożywając min 2 litry wody na dzień. 

Trening na pośladki.

Gdy chcemy zobaczyć efekty treningu na pośladki powinniśmy ćwiczyć sumiennie i regularnie, a już po pierwszych tygodniach ćwiczeń zobaczymy pierwsze ich rezultaty. Oczywiście powinniśmy też pamiętać że każda partia mięśni po kilku dniach treningu potrzebuje dzień, dwa na regeneracje.  Początkujące osoby mogą mieć przerwę po 2,3 dniach treningu 48h a bardziej zaawansowani 24h jednak przed planowanym rozpoczęciem ćwiczeń powinniśmy sprawdzić stan swojej kondycji poprzez wykonanie prostych ćwiczeń kardio, ponieważ dzięki temu możemy przed rozpoczęciem treningu poprawić swoją kondycję lub dostosować ćwiczenia do niej.

Wyskoki z przysiadu. 

Stajemy w lekkim rozkroku trzymając hantle z odpowiednim dla nas obciążeniem wypychamy biodra w tył i robimy przysiad do czasu gdy nasze biodra nie będą co najmniej w pozycji równoległej do położenia. Zatrzymujemy na kilka sekund ruch by pobudzić mięśnie i wyskakujemy najwyżej na ile jest to możliwe. Wykonujemy 2-3 serie po 15 min.  

Wykroki boczne.

Stajemy prosto bierzemy w dłoń parę hantli. Robimy wykrok w prawo, aż udo prawej nogi będą ułożone równolegle do położenia. Prostujemy lewą nogę w kolanie rozciągając w ten sposób mięśnie uda i łydek. Wykonujemy 2-3 serie po 15 min. 

Unoszenie bioder. 

Kładziemy się na plecach na ziemi ręce mając ułożone wzdłuż tułowia. Nogi uginamy w kolanach i biodrach. Unosimy biodra najwyżej jak tylko się da napinając mięśnie pośladków. Zatrzymujemy ruch na kilkanaście sekund aby pobudzić mięśnie do pracy. Wykonujemy 2-3 po 15 powtórzeń. 

Wykopy w tył na czworaka 

Przyjmujemy pozycję klęku podpartego. Lewe kolano przyciągamy do siebie. Plecy muszą być zaokrąglone. Przenosimy lewą nogę w tył najwyżej jak to możliwe zachowując kąt prosty między udem a podudziem. Ćwiczenie wykonujemy 15-20 razy na nogę.   

Znajomość ćwiczeń na różne partie mięśni w domu jest ważna, ponieważ gdy w okolicy nie będzie siłowni co jest najmniej prawdopodobne w dzisiejszych czasach lub będzie sytuacja tego typu jak jest obecnie czyli pandemia lub podobna i siłownie będą pozamykane to nie musimy tracić czasu na szukanie aplikacji treningowych lub filmików w formie poradnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *