Bez sprzętu – trening bicepsów w domu

ćwiczenia na biceps w domu

Jeżeli nie masz dostępu do profesjonalnej siłowni wcale nie musisz martwić się o brak formy sportowej. Do ćwiczeń możesz wykorzystać butelki z wodą lub gumy oporowe, które są tanie i łatwo dostępne. Dla osób bardziej ambitnych zalecamy zakup hantli, które nie zajmują dużo miejsca, a pozwalają na odpowiednie regulowania obciążenia. Ćwiczenia na biceps wykonane w domu zapewnią Ci jędrne i smukłe ramiona. Pamiętaj jednak, że do uzyskania pierwszych rezultatów niezbędna jest systematyczność. Zacznij od ćwiczeń w zakresie 10-15 powtórzeń i wykonaj je w 3 seriach. Ostatnie powtórzenia w serii powinny stanowić dla Ciebie wyzwanie. Zapewni to odpowiedni bodziec treningowy.

Warto pamiętać o odpowiedniej progresji ćwiczeń 

Z każdym treningiem bicepsów w domu staraj się zwiększyć obciążenie lub liczbę powtórzeń.Nie zapomnij również o regeneracji. Twoje mięsnie potrzebują odpoczynku. Zalecamy koywykonanie ćwiczeń co drugi dzień. To właśnie w dni regeneracyjne Twój organizm zwiększa swój potencjał, dzięki czemu zobaczysz w lustrze efekty swoich ciężkich treningów.

Ostatnia, ale jedna z najważniejszych rzeczy – prawidłowa technika. Nie zbudujesz smukłych i jędrnych bicepsów wykorzystując pozostałem partie mięśniowe w trakcie treningu. Wykonując uginanie ramion, skup się aby ruch zachodził tylko w stawach łokciowych. Dodatkowe ruchu tułowiem spowodują zmniejszenie efektywności ćwiczeń i zwiększą ryzyko kontuzji. 

Szukasz inspiracji do treningu? 

Świetnie trafiłaś. Mamy dla Ciebie przykładowy trening bicepsów dla dziewczyn do wykonania w domu. 

Ćwiczenie 1 – uginanie ramion z ciężarkami lub butelkami wody.

Ćwiczenie 2 – uginanie ramion z gumą oporową

Ćwiczenie 3 – pompki

Ćwiczenie 4 – podciąganie z gumą (guma odciąży Twoje ciało abyś mogła wykonać kilka powtórzeń więcej)

Każde ćwiczenie wykonaj w zakresie od 10 do 15 powtórzeń. Na początku Twoich zmagań rekomendujmy wykonanie każdego ćwiczenia w 2 seriach. Z biegiem czasu, możesz zwiększyć liczbę serio do 4 lub 5. 

Jesteśmy przekonani, że uda Ci się zrealizować swój sportowy cel.